Wibledon: Novak Đoković na tronu

Novak Đoković nakon nekoliko godina oscilacija ponovo je u top formi! Potvrdio je to u polufinalnom meču protiv uvijek fantastičnog Nadala, a zatim i finalom u kojem je pobjedio Andersona sa 3:0.

Prvi set trajao je tek 29 minuta u kojem je na početku Novak napravio break, a potom nastavio da razbija južnoafričkog tenisera. Konačan rezultat je bio 6:2 za Đokovića.

Drugi set, osim što je trajao 15-ak minuta duže, nije donio ništa novo. Đoković pravi break na početku, a potom i u petom gemu i osvaja ovaj set sa identičnih 6:2.

Treći set je donio bolju igru Andersona, te mu donio nekoliko prilika da napravi break, a u 12. gemu priliku i da osvoji set. Ipak Đoković pokazuje zašto je jedan od najboljih tenisera u posljednjih desetak godina i rezultatom 7:6 osvaja svoju 13. Grand Slam titulu.