Karate klub MLADOST Vitez bogatiji za 30 medalja

Karate klub „Mladost“ Vitez nastavlja nizati svoje uspjehe te se sa svakog turnira vrača bogatiji sa medaljama i iskustvima takmičara. Tako je bilo i ovog vikenda, u subotu 30.03.2019.godine, gdje je u tehničkoj organizaciji karate kluba „Bunkai“ u Busovačiodržano prvo kolo Kantonalne karate lige SBK/KSB za 2019 godinu.Na takmičenju je učestvovalo preko 300 takmičara iz 18 klubova. Karate klub „Mladost“ Vitez je nastupio sa34 takmičara koji su osvojili 30 medalja i to : 8 zlatnih, 8 srebrenih i 13bronzanihmedalja.

Zlatne medalje su osvojili Hamza Adilović, Edna Jusufbašić, Belmin Spahić, Danijel Strukar, Topoljak Vedad, Harun Haskić, NeđminaVarupa i Sivro Ajdin, srebrene medalje osvojili su Sivro Elmedin, Pezić Sara, Luka Šapina, Muhamed Žigonja, Husein Selava, Smajić Armina, Sivro Ajna i kadetska muška ekipa KK „Mladost“ u kategoriji borbi dok su se bronzanim medaljama okitili Sivro Elmedin, Besić Ema, Suljević Edin, Pezić Sara, Dominika Maleš, Davud Subašić, Amel Džananović, Monika Kozina, Harun Redzić, Dominik Maleš, Hurem Berina, ženska ekipa KK“Mladost“u borbama i muške ekipe u kategoriji borbe.

Šef stručnog štaba, Aldin Adilović, izrazio je zadovoljstvo postignutim rezultatima, te naglasio kako je ovo biojoš jedan u nizu usješnih nastupa takmičara karate kluba „Mladost“ Vitez koje već sljedeći vikend očekuje Državno prvenstvo za djecu do 14 godina u Banjaluci.