Premijer Lendo izdvojio sredstva za odlazak na Evropsko prvenstvo Amara Jusupovića iz Kiseljaka

Premijer Vlade SBK Tahir Lendo je danas ugostio mladog kick boksera iz Kiseljaka, Amara Jusupovića a povodom poziva za učešće na Evropskom prvenstvu, koje se ove godine održava u Mađarskoj.

Osim Amara sa premijerom Lendom su se sastali i Amarov trener Mustafa Litirić, koji je ujedno jedan od osnivača kik boksa u BiH. Također, u društvu s njima je bio i Nijaz Drinić koji je i inicirao ovu posjetu.

Na sastanku se razgovaralo o rezultatima koje Amar do sada postigao. Naime, Amar je na državnom prvenstvu u Kickboxingu, koje je održano u Fojnici, u dvije različite kategorije osvojio prvo mjesto i tako postao prvak BiH u kategoriji juniora do 84 kg i 89 kg.

Na turniru Wako Grand Prix BiH, u kategoriji juniora do 84 kg osvojio prvo mjesto.

Tokom dosadašnje karijere Amr, inače, učenik III razreda srednje škole, osvojio je20 medalja od kojih 13 zlatnih, 2 srebrene i 5 bronzanih.

Premijer je čestitao Amaru na dosadašnjem uspjehu te je obećao pomoć u njegovom daljnjem sportskom radu.

Tako je, za put na Evropsko prvensto premijer Lendo izdvojio 1000 KM poželio Amaru i njegovom treneru sretan put u Mađarsku.