Fojničanke osvojile zlatnu i bronzanu medalju na WAKO Balkanskom prvenstvu u Novom Sadu

Završeno je WAKO Balkansko prvenstvo u kik-boksu za kadete, juniore i seniore, koje je održano od 29. do 31. maja 2026. godine u Novom Sadu, Srbija.
Za reprezentaciju Bosne i Hercegovine, ispred KBV Fojnica, nastupile su dvije takmičarke koje su ostvarile zapažene rezultate:
 
Takmičarka Safeta Hurem ostvarila je vrhunski rezultat osvojivši zlatnu medalju i titulu balkanske prvakinje. Pobjedom u polufinalnom meču protiv reprezentativke Bugarske izborila je plasman u finale, gdje je savladala reprezentativku Sjeverne Makedonije i zasluženo stigla do najsjajnijeg odličja.
 
Takmičarka Adna Huskić također je ostvarila odličan rezultat osvojivši bronzanu medalju. Nakon uspješnih nastupa, zaustavljena je u polufinalnom meču od reprezentativke Srbije.
"Čestitamo našim takmičarkama koje su na najbolji način predstavljale KBV Fojnica i reprezentaciju Bosne i Hercegovine. Posebnu zahvalnost upućujemo našim sponzorima, prijateljima kluba i svim ljudima koji kontinuirano podržavaju naš rad, razvoj sportista i odlazak na međunarodna takmičenja", saopćeno je iz KBV Fojnica.

Novum.ba

Vezano: